Jak si vybrat vhodnou půjčku

Potřebujete si půjčit peníze, ale tápete nad tím, jak si vybrat správnou bankovní či nebankovní půjčku? Nevhodně zvolený úvěr může dlužníkovi řádně zkomplikovat život především ve chvíli, kdy nemá na splátky. Problémem při výběru vhodné půjčky je často to, že se žadatelé neorientují v nabídkách finančních produktů, které bankovní i nebankovní instituce nabízejí. 

Jak si vybrat půjčku správně

Při výběru správné půjčky u bankovních i nebankovních společností je potřeba se orientovat podle sazby RPSN. Tento ukazatel vám ukazuje procenta z dlužné částky, které je potřeba uhradit v období jednoho roku v souvislosti se získáním, čerpáním a správou půjčky. Sazba RPSN v sobě zahrnuje všechny poplatky a náklady na půjčku. Chcete-li si vzít skutečně rychlou půjčku a stačí vám jen pár tisíc, pak je řešením první půjčka zdarma, kterou vrátíte bez jakýchkoliv poplatků za 30 dní. První půjčku zdarma poskytuje například:

Půjčka Zaplo – půjčit si můžete na 30 dní až 8000 Kč, potřebujete mít platný OP, vlastní účet v bance. Půjčka je bez doložení příjmu i bez náhledu do registru. Vyřízení půjčky netrvá déle než 15 minut.

Ferratum půjčka – společnost Ferratum vám poskytne až 9000 Kč na 30 dní. Půjčit si můžete bez odesílání 1 Kč, na jeden doklad totožnosti. Půjčka Ferratum je vyplacena ihned po schválení.

Parametry, které ovlivňují výběr půjčky

  1. Výše půjčky
  2. Důležitým parametrem, který je třeba při výběru zohlednit je, jak vysokou chcete půjčku a jak dlouho ji chcete splácet. Vyšší částky s delší dobou splatnosti vám nabídnou u půjčky Cetelem, Zaimo půjčky, Cofidis nebo Provident.

  3. Záznam v registru dlužníků
  4. Další položka, která ovlivňuje výběr půjčky je to, zda máte záznam v registru dlužníků. Pokud ne, můžete si vybírat z mnoha typů půjček, včetně bankovních úvěrů. Pokud však vaše jméno v registrech dlužníků figuruje, pak je třeba vybírat si produkty jako jsou Půjčky bez registru (Ferratum, CreditOne nebo Kredito24.cz.,..)

  5. Výše příjmu
  6. Výběr půjčky ovlivní také to, zda máte příjem a v jaké výši. Půjčit si mohou i nezaměstnaní například produkty jako je Pronto půjčka. Nemusíte dokládat výši příjmu a můžete si půjčit například Japonská půjčka, Via Sms, půjčka 7.

  7. Množství dokladů
  8. Vhodnou půjčku si lze vybrat také podle toho, kolik je potřeba dokladů pro získání půjčky. Rychlé půjčky Ferratum, 123půjčka.cz nebo malá Hyper půjčka nevyžadují nic víc než jeden platný doklad totožnosti.

  9. Odměny
  10. Chcete-li ušetřit, můžete si vybrat půjčku, která vám vrátí úroky za řádné splácení, například půjčka Home Credit, Tesco půjčka či bankovní půjčka od Air bank.

Vybrat si vhodnou půjčku není jednoduché. S využitím online srovnání například na portálu hyperfinance.cz můžete posuzovat také další parametry jako je maximální částka, rychlost vyplacení či typ půjčky. Nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte z pohodlí domova. O vybranou půjčku si můžete ihned zažádat.