Nebankovní půjčky

Potřebujete peníze na nové auto, pračku, lednici, exotickou dovolenou nebo na vyřešení momentální tíživé situace a banka vám nepůjčí nebo se nechcete trmácet na přecpanou pobočku a žádat tam o peníze znuděnou úřednici? Pak je právě pro vás určena nebankovní půjčka.

Pohodlný nástroj určený k načerpání volných finančních prostředků vyřídíte rychle a z pohodlí vašeho domova. Budete k tomu potřebovat jen minimum dokumentů a času.

Co to je nebankovní půjčka?

Většinou se jedná se o běžný spotřebitelský úvěr, který poskytují nebankovní finanční instituce. Všichni tito poskytovatelé půjček musejí mít patřičnou licenci od ministerstva financí, většinou tak nenarazíte na lichvu. Slůvko většinou je důležité. I mezi nebankovními společnostmi se najdou parazité, kteří pošpiňují dobré jméno nebankovního sektoru. Pokud ale budete pozorně číst smlouvy a vyžádáte si všechny potřebné údaje (výši úrokové sazby, RPSN, poplatky, podmínky předčasného splacení), pak tyto nefér společnosti jistě odhalíte.

U spotřebitelských úvěrů nemusíte udávat účel půjčky a také máte zákonem zaručenou možnost předčasného splacení půjčky kdykoli. Toho můžete využít v případě, že se dostanete k většímu obnosu volných peněz.

Nebankovní společnosti ale nabízejí krom klasických spotřebitelských úvěrů, také hypotéky či půjčky na auto. U nich je již samozřejmě třeba počítat s přísnějšími podmínkami.

Banka vs. nebankovní společnost

Nebankovní společnosti oproti bankám mají tu výhodu, že nabízejí půjčky, u kterých své klienty neprověřují v registru dlužníků, bez čehož se banky při poskytování úvěrů neobejdou. Pokud tedy máte z minulosti škraloup v podobě pozdního placení splátek či již splácíte několik půjček a potřebujete půjčit peníze, pak se obraťte na nebankovní společnosti.

Tímto se ale nebankovním společnostem zvyšuje rizikovost poskytovaných půjček a tak je to přirozeně kompenzováno v ceně úvěru (výše úrokových sazeb). Nebankovní půjčky jsou tedy oproti těm bankovním dražším, většinou však nejde o nijak závratný rozdíl. A podaří-li se vám natrefit na akční nabídku (které nejsou nijak neobvyklé), pak dostanete ke své půjčce velmi příznivou úrokovou sazbu.

Ještě rizikovější jsou půjčky bez prokazování příjmu. Ale i ty většina nebankovních společností nabízí. Pokud tedy nemáte „na papíře“ potřebný příjem, ale nutně potřebujete větší obnos, pak je pro vás tato nebankovní půjčka jedním z mála možných řešení.

Co se poplatků týče, tam jsou banky a nebankovní společnosti na srovnatelné úrovni. U obou počítejte s poplatkem za poskytnutí půjčky a většinou také s měsíčním poplatkem za vedení úvěrového účtu.

Jak si nebankovní půjčku zařídit?

Je to velice jednoduché a pohodlné zároveň. Stačí si vybrat jeden z odkazů na této stránce a dále postupovat podle instrukcí. Ty vás navedou na internetový formulář nebo budete moct využít služeb klientské linky. V obou případech nemusíte nikam chodit a vše vyřídíte z pohodlí domova.

Po absolvování prvního kroku se dozvíte, zda-li a v jaké výši na půjčku dosáhnete. Pokud se pro půjčku skutečně rozhodnete, bude vás v krátké době po odeslání žádosti, kontaktovat pracovník nebankovní společnosti, který s vámi vše do detailu probere a který vám pomůže rozhodnout se pro ideální variantu délky splácení (pamatujte, že kratší doba splácení sice více zatíží váš aktuální rozpočet, ale v konečném důsledku zaplatíte méně; u delší doby splácení je to naopak, splácíte měsíčně méně, zůstává vám tak více volných peněz, ale celkově zaplatíte za úroky více).

Po domluvě s pracovníkem společnosti a finálním oboustranném stvrzení, vám budou zaslány smlouvy k podpisu. Ty pečlivě pročtěte a po podpisu doporučeně zašlete na adresu společnosti. Ta vám po obdržení podepsaných smluv odešle peníze na váš bankovní účet do 24 hodin.