Výběr z nejlepších českých nebankovních půjček

Nebankovní půjčky jsou hodně vyhledávané a pořád se na trhu objevují nové společnosti, které se snaží prosadit v silné konkurenci. V tomto článku jsme pro vás vybrali několik zajímavých nebankovních úvěrů, jež patří k těm nejlepším a nejžádanějším.

Oblíbené jsou rychlé půjčky před výplatou

Asi nejoblíbenějším typem úvěrového produktu jsou v posledních letech rychlé půjčky před výplatou. Někdy se s nimi můžeme setkat i pod označením SMS půjčky nebo mikropůjčky, dříve se používal i termín finská půjčka, protože právě Finsko bylo jednou z prvních zemí, kde se tento druh úvěru začal poskytovat. Nebankovní půjčky před výplatou se samozřejmě u jednotlivých společností odlišují např. ve výši poplatků, v úrocích, požadavcích na klienty a dalších parametrech, některé věci ale mají společné. Vesměs se jedná o krátkodobé úvěry, které bývají poskytovány maximálně na jeden měsíc, výjimečně na delší dobu (např. 45 dní). Obvykle je možné získat pouze menší částky, s tím, že první půjčka je menší a pak se max. limit postupně navyšuje – většinou ale tyto úvěry nepřesáhnou hranici 15 000 Kč. Vždy se tyto půjčky dají sjednat pohodlně online, někdy je možné i telefonické a výjimečně i osobní sjednání.

Japonská půjčka má nejnižší poplatky

Nejlevnější půjčkou před výplatou je už více než rok Japonská půjčka, kterou provozuje společnost Home Credit. Akční nabídka na první půjčku zdarma už sice skončila, poplatky, které se ale účtují jsou jednoznačně nejnižší ze všech nebankovních úvěrů v ČR. Napoprvé vám půjčí až 10 000 Kč, stálí klienti pak mohou dostat až 15 000 Kč. Poplatky jsou velmi přehledné, za každých půjčených 1000 Kč je poplatek 33 Kč. Japonská půjčka je vždy na dobu 30 dní, v případě nutnosti si ji ale můžete o dalších 30 dní prodloužit.

CreditOn máte napoprvé zcela zdarma

Skvělou volbou, kterou určitě doporučujeme, je nebankovní půjčka CreditOn. U ní je nově možnost vzít si úvěr až do výše 8 000 Kč úplně zdarma, bez jakýchkoliv poplatků nebo úroků. Nabídka platí pouze pro nové klienty a peníze musíte splatit do jednoho měsíce. Pro stálé klienty už jsou pak půjčky CreditOn zpoplatněny, nicméně maximální výše úvěru je až 20 000 Kč. Půjčka je vhodná pro zájemce od 18 až do 75 let, využít ji tak mohou i senioři nebo studenti. Výhodou je i to, že se nemusejí prokazovat příjmy a úvěr mohou získat i lidí se záznamem v registru dlužníků.

Zaplo půjčka se dá vyplatit i v trafice

Další známou nebankovní půjčkou, na kterou se můžete 100% spolehnout, je půjčka Zaplo. Ta si získala hodně klientů i díky svojí reklamní kampani v televizi, navíc nabízí jedny z nejlákavějších podmínek. I Zaplo půjčka je při první žádosti zdarma a to až do výše 8 000 Kč, oproti konkurenci si ji ale nemusíte nechávat poslat na účet, ale lze si vybrat výplatu v některém z novinových stánků společnosti Geco (to je výhodné pro ty, co nemají bankovní účet nebo potřebují peníze rychle během víkendu). S půjčkou Zaplo určitě neuděláte chybu, mezi nebankovními úvěry je to jedna ze stálicí.

Na co se při výběru nebankovní půjčky zaměřit?

Pokud jste si nikdy v minulosti nepůjčovali, určitě se vám vyplatí vybrat si některou ze společností, jež nabízejí první půjčku zdarma. Jinak se orientujte především podle výše poplatků a vždycky si předem zjistěte, kolik vás úvěr bude celkově stát. RPSN u půjček před výplatou moc velkou roli nehraje, důležité jsou poplatky a celková splatná částka. Nejdůležitější ale je, abyste si vybrali některou ze solidních společností a neskočili na lep podvodníkům – v tom vám pomohou např. internetové srovnavače půjček, které zahrnují pouze pečlivě prověřené úvěrové společnosti.